Prodejny
BlogPoradenstvíSQlab plní ergonomické požadavky každého cyklisty

SQlab plní ergonomické požadavky každého cyklisty

Kolo musí sedět jako pár bot, to je mottem německé značky SQlab.

SQlab je expertem v ergonomických cyklistický doplňcích, kde se cyklistovo tělo přímo dotýká kola.  Jejich produkty, mezi které patří především sedla, řídítka nebo gripy kladou důraz na maximální pohodlí a bezbolestnou jízdu. 

Tým odborníků se zaměřil například na správný výběr sedla na základě vzdálenosti sedacích kostí. Speciální metodou, kterou můžete vidět na videu změříme šířku sedacích kostí, která je individuální a rozdílná především mezi muži a ženami. Nesprávně zvolená šířka může být příčinou bolesti měkkých tkání, kterou určitě každý cyklista nejdou zažil. Speciální technologií je tzv. SQlab Active, který umožňuje pohyb sedla do stran. To eliminuje přetěžování plotének v bederní oblasti. Prohlubeň v zadní části sedla zamezí nepříjemným otlakům, což ocení jak muži, tak ženy. 

Sedlo SQlab sedlo 610Ergolux active II najdete u nás ve třech různých šířkách.

Už jste během projížďky zažili nepříjemné brnění rukou? Na vině je pravděpodobně špatný tvar řídítek. Řidítka SQlab nabízí několik variant prohnutí směrem k jezdci, podle typu jízdy. Nedochází tak k ohybu v zápěstí a neprůchodnosti karpálního tunelu jako u rovných řídítek. 

Nejen řídítka, ale i gripy mohou mít na brnění prstů vliv. SQlab gripy jsou rozšířené v zadní části a umožní tak lepší rozložení tlaku. Nejprodávanější modely SQlab 710 a SQlab 711 mají dokonalý ergonomický tvar, brání prokluzování a jsou vhodné jak pro rekreační, tak závodní cyklisty.