Prodejny

Trénink v závodních karbonových botách - pro a proti

Trénujete ve stejných botách, ve kterých závodíte?

Výhody běhání v závodních botách s karbonovou deskou často označovaných jako „super boty“ jsou při závodním výkonu už docela dobře zmapované. Nedávné studie odhalily, že značné zlepšení výkonů v maratonských bězích je pravděpodobně způsobeno technologickými inovacemi, nikoli fyzickými změnami u běžců. Od roku 2016, kdy byla představena běžecká obuv s uhlíkovými vlákny (CFP), byly překonány světové rekordy ve všech kategoriích od 5 km až po marat...

Číst více

Proč se postavit na start triatlonového závodu v neoprenu?

V minulosti jsme na triatlonových závodech vídali v neoprenech hlavně elitní a zkušené závodníky. Dnes se situace změnila. Díky lepší dostupnosti se neopreny staly nepostradatelným vybavením i pro amatérské plavce a triatlonisty, kteří chtějí dosáhnout lepších výkonů a zažít komfort profesionálů. Proč tomu tak je a jaký je rozdíl mezi plaváním s neoprenem a bez něj? Tento článek vám přiblíží, jak neoprenové obleky mohou zlepšit vaše plavecké výkony a proč jsou tolik oblíbené mezi profesi...

Číst více

Plochá noha: Pojem nebo mýtus?

Plochá noha je často diskutovaný termín, který se používá k popisu různých problémů s chodidly. Přestože se běžně myslí, že se jedná pouze o spadlou podélnou klenbu, skutečnost je mnohem složitější. Plochá noha je diagnóza, kterou určuje pouze lékař a může znamenat různé deformity a problémy spojené s chodidlem, jako jsou problémy s příčnou nebo podélnou klenbou, patní ostruha, hallux nebo jiné patologie.

 

Anatomie chodidla

Chodidlo je složitá struktura složená z 26 kostí, 33 kloubů a víc...

Číst více

Letní dovolená - tipy na běhání v horku

Vybavení na běhání na dovolené nebo v létě

Co potřebujete vědět

Běhání je skvělý způsob, jak zůstat fit a zdravý, ať už jste doma nebo na dovolené. V létě však může teplé počasí a nové prostředí představovat specifické výzvy. Správné vybavení vám může pomoci nejen se adaptovat, ale také maximalizovat váš výkon a komfort. Zde je přehled toho, co by nemělo chybět ve vaší výbavě na letní běhání třeba i na dovolené.

1. Lehké a prodyšné oblečení

Když běháte v horku, je klíčové mít oblečení, k...

Číst více

Kompresní ponožky a návleky Stox

Proč byste si je měli pořídit?

Kompresní ponožky a návleky se staly nepostradatelným doplňkem nejen pro sportovce, ale i pro každodenní použití. Značka Stox se specializuje na výrobu kvalitních kompresních ponožek a návleků, které přinášejí mnoho výhod pro běžce i ostatní uživatele. Pokud hledáte maximální podporu během vašeho běhu, ponožky a návleky Stox jsou tou pravou volbou. Přečtěte si, proč byste si měli pořídit právě tento produkt a jaké benefity vám může přinést.

Výhody kompresních po...

Číst více

Přijmeme brigádníky na prodejny v Praze

Přidejte se k našemu týmu a pomáhejte zákazníkům najít ty správné běžecké boty a další běžecké vybavení.

Nabízíme brigádu v přátelském prostředí, kde se naučíte nejen vše o běžeckém vybavení, ale také získáte zkušenosti s běžeckou diagnostikou a poradenstvím.

Přijmeme brigádníky do naší běžecké prodejny v Praze na Andělu a triatlonové prodejny v Praze Holešovicích.

Náplň brigády:

  • Konzultace a pomoc zákazníkům při výběru běžeckých bot
  • Prezentace a aktivní prodej běžeckého vybavení
  • Prov...
Číst více

Nakup a vyhraj na brněnské prodejně

K otevření nové běžecké prodejny v Brně jsme si pro Vás přichystali překvapení.

Všichni, kdo se zaregistrují nebo jsou již registrovaní v našem věrnostním programu a nakoupí v týdnu od 12.3.2024 do 16.3.2024 na nově otevřené prodejně v Brně, ulice Štefánikova 130/60 se automaticky zúčastní slosování o hodnotné ceny!

 

1. místo:

...
Číst více

Nová běžecká prodejna v Brně

Jsme nadšeni, že můžeme oznámit velkou novinku pro naše zákazníky v Brně!

Připravte se na poslední nákupy v naší současné prodejně, neboť 22. února přichází velká změna a tímto dnem se dveře za posledním zákazníkem prodejny TRIEXPERT na ul. Milady Horákové 20 navždy zavřou. Ale nezoufejte, otevíráme novou moderní prodejnu, jen co by kamenem dohodil.

Od našeho založení v roce 2010 v Pr...

Číst více

Hydratace při zimním běhu: klíčová pro vaše zdraví a výkon

Zimní počasí přináší změny nejen ve vašem šatníku, ale i ve vaší běžecké rutině. Zatímco mnozí běžci přizpůsobují svůj trénink a výbavu, často přehlížejí jednu zásadní součást: hydrataci. I když to možná není zřejmé, udržování hydratace během zimních měsíců je stejně důležité jako v letním období.

Význam hydratace v zimě

V chladnějším počasí může být těžké rozpoznat signály dehydratace, protože méně pocení a chlad mohou vést k mylné představě, že nepotřebujeme tolik pít. Nicméně, tělo stále ztrá...

Číst více

5 chyb při nákupu běžeckých bot

1. Žádné si nekoupíš 🙈

Tato chyba bez problémů strčí všechny ostatní do kapsy. Když začínáš běhat, nevytáhni z botníku něco, co by krtkovi se šedým zákalem připomínalo běžeckou botu před 5 lety. Běhání je jeden z nejlevnějších sportů, hned v závěsu za chytáním lišek. Aspoň za kvalitní, tlumící boty nějakou tu kačku utrať.

2. Vybírej vlastníma nohama 🦶

V čem běhá mistr světa nebo tvůj nejlepší kamarád ti může být fuk. Nemají tvé nohy. Vyzkoušení několika párů různých značek se nevyrovná sebelepší...

Číst více

Proč dělat zátěžové testy?

Jste sportovec, nebo se jen udržujete v kondici a ne vždy se vám to daří? Pokud si pokládáte otázky co dělat v tréninku jinak, jestli zrychlit, zvýšit zátěž, častěji trénovat, nebo více regenerovat, pak jsou zátěžové testy přímo pro vás. Čtěte dál.

Pro koho jsou zátěžové testy vhodné a proč je absolvovat?

Zátěžové testy jsou přínosné jak pro vrcholové, tak rekreační sportovce. Poskytují cenné informace o fyzické kondici, výkonnosti a potenciálních slabých bodech sportovce, což odhalí jakým směrem...

Číst více

Regenerační REBOOTS kalhoty, tajná zbraň proti únavě!

Trápí vás nepříjemné napětí svalů a otoky?

Limituje vás v tréninku pomalá regenerace? Kdo by nechtěl tento proces urychlit a zefektivnit jej, aby se další den běhalo zase s lehkými nohami. 

Kalhoty Reboots jsou skvělou pomůckou k efektivní regeneraci a rychlejšímu odplavení kyseliny mléčné ze svalů. 

Nově připravujeme regenerační a relaxační masáž přímo u nás v TRIELAB Praha Holešovice a Brno.

Jak kalhoty Reboots fungují?

Příčinou fyzické únavy svalového systému, tj bolest svalů, ...

Číst více