Prodejny
BlogPoradenstvíPřekážkové závody jsou o překonání vlastních hranic a výzev

Překážkové závody jsou o překonání vlastních hranic a výzev

Před několika lety se k nám jako první vlaštovky ze světa dostaly závody překážkových závodů. Dnes je možné bez nadsázky říct, že toto sportovní odvětví prožívá neuvěřitelný boom. Sportovce láká překonávání vlastních hranic a výzev, čím víc akce a pestrosti, tím lépe. Bojovat v týmu stejně nadšených lidí, lámat své fyzické a psychické možnosti. Kontakt s přírodou, hrábnutí si na vlastní dno a pořádná porce endorfinů po zdolání různorodých nástrah a překážek.

Česko má dokonce mistryni světa ve Spartan race - je jí bývalá reprezentantka na běžkách Zuzana Kocumová. Překážkové závody nejsou jen nejvíc viditelný Spartan race, ale jako houby po dešti vyrostly závody Gladiator race, Excalibur, Predator a další. Kalendář těchto celoročních akcí je každý víkend nabitý, stačí si vybrat lokalitu a obtížnost. Značka TRIEXPERT s nabídkou prvotřídního sortimentu pro běžce ve svých sedmi běžeckých speciálních prodejnách reaguje na tento boom a řadí do svého portfolia i equipment na překážkové závody. Konzultanti prodeje jsou nejen běžci, ale také triatlonisti a pravidelní účastníci OCR závodů.

Jak se připravit, jak se obléci, jaké boty nazout a jak se občerstvovat? Délka závodů variuje od 5ti do 30ti kilometrů. Je důležitá výbušnost, síla, dynamika, mrštnost i vytrvalost. Takže nezaškodí zajít do posilovny či fitness centra a v rámci kondice chodit pravidelně běhat. TRIEXPERT nabízí pravidelné běžecké tréninky v Brně, Praze, Českých Budějovicích i Ostravě s vedením od zkušených trenérů. Co se týče oblečení, tak velmi dobře funguje kompresní prádlo, ponožky a podkolenky. U nás od špičkových značek Compressport a Skins. Stimuluje potřebné svalové skupiny, tlumí nárazy, zlepšuje přenos kyslíku v krvi, čímž zvyšuje kapacitu výkonu. Důležité jsou také v době odpočinku, dlouhého cestování a regenerace. Vzhledem k jistému zašpinění při bahenních koupelích nedoporučujeme kupovat modely světlých barev, hůř se to pak vypere. Při námaze u zdolávání překážek se člověk snadno a rychle zpotí, čelenka v našem sortimentu Ti pomůže odvádět pot, který může nepříjemně pálit v očích. Závody tohoto střihu jsou náročné na výdej energie. Je dobré a vhodné si dát PRE gel od Enervitu před závodem. Při kratším závodě není čas na větší občerstvování, u dlouhotrvajících závodů přijde vhod energetický gel či tyčinka od GU či Enervitu. Nejdůležitější záležitostí na tyto závody je zvolit správnou obuv. U 90% závodů jsou kvůli riziku zranění zakázány boty s hřeby, takže tretry a jim podobné nech raději doma v botníku. Vzhledem ke kluzkému povrchu je ideální využít boty s dostatečným gripem, značka Inov-8 má vhodný model X-Claw275 a X-Talon225. Dají se nazout i Inov-8 Roclite nebo TrailTalon, zvlášť v situacích, kdy nechceš investovat do bot jen na OCR, ale budeš je využívat i při jiných sportech a aktivitách. Po překážkových závodech máš většinou všechno tak špinavé a zabahněné, že nejlepší údržbou a očistou je využít vodní proud wapky. Vzhledem ke snížené trvanlivosti a stanovené kilometráže nedoporučujeme prát je v pračce!

 

Přejeme Ti, ať jsou tvé zážitky z překážkových závodů série OCR co nejsilnější. Přijď je k nám zkonzultovat a vybrat si co nejvhodnější a na tvoji míru šité vybavení.