Prodejny
BlogPoradenstvíBěžecké sportovní podprsenky ANITA

Běžecké sportovní podprsenky ANITA

Firma Anita je celosvětově známá výrobou velmi kvalitního a pohodlného dámského spodního prádla a plavek. Vedle exkluzivních a luxusních modelů však tato značka věnuje velkou pozornost i těhotným a kojícím maminkám a sportovkyním. Díky tomu v TRIEXPERTU nalezneš jedny z nejlepších sportovních podprsenek na běhání. Firma Anita je celosvětově známá výrobou velmi kvalitního a pohodlného dámského spodního prádla a plavek. Vedle exkluzivních a luxusních modelů však tato značka věnuje velkou pozornost i těhotným a kojícím maminkám a sportovkyním. Díky tomu v TRIEXPERTU nalezneš jedny z nejlepších sportovních podprsenek na běhání. Bez kvalitní sportovní podprsenky si popravdě nelze ani představit skutečně intenzivní a přitom příjemný běh. Ženská ňadra nemají vlastní svalový systém a jejich tkáň je podpírána pouze šlachami a vazy. Bez ohledu na velikost je třeba, aby byla ňadra při běhu stabilizována a nedocházelo ke zbytečnému zatěžování prsní tkáně i páteře. Právě zde hrají sportovní podprsenky Anita nezastupitelnou roli.

Zajímavé je, že při běhu na vzdálenost jednoho kilometru mohou malé pohyby ženských ňader činit v součtu až 90 metrů! A právě správně zvolená sportovní podprsenka dokáže tento nežádoucí efekt minimalizovat až o 80%! Sportovní podprsenky Anita jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů. Běžecké podprsenky vycházejí vstříc individuálním požadavkům anatomie ženského těla. Díky jejich velké prodyšnosti, schopnosti odvádět pot a jedinečné konstrukci se můžeš soustředit pouze na běh a vychutnat si tak maximálně každý trénink nebo závod.

HISTORIE SPOLEČNOSTI ANITA

Jak samotné logo napovídá, společnost Anita byla založena již v roce 1886 v Drážďanech. Ernst Max Helbig stál u jejího zrodu. Tehdy se sport ještě netěšil takové oblibě, takže mezi první produkty patřily šle a tělové pásy, které pomáhaly formovat těla podsaditějších žen a mužů. Na přelomu 20. století začala Anita vyrábět rovněž korzety, posléze i kýlní pásy. V třicátých letech již šlo o skutečně významného hráče na trhu, ovšem druhá světová válka vykonala své. Při bombardování Drážďan byly továrny kompletně zničeny. Další etapa existence značky Anita probíhala ve dvou liniích. Původní továrny na území východního Německa byly obnoveny. Rusko se stalo největším dodavatelem materiálu i odběratelem produkce. Tento podnik byl nakonec v roce 1971 zestátněn. Mezitím v západním Německu se dcera zakladatele společnosti rovněž rozhodla vzkřísit značku Anita. Měla velký cit pro nalézání mezer na trhu a během let rozšířila paletu produktů o podprsenky pro kojení a speciální spodní prádlo i plavky pro těhotné, v neposlední řadě rovněž i podprsenky pro ženy po operacích prsu. Právě zde se začal formovat důležitý směr společnosti Anita, který je specifický tím, že naslouchá různorodým potřebám žen, a dává prostor i vzniku sportovní podprsenky na běhání. Na přelomu 21. století Anita expanduje za hranice Německa a rozšiřuje nejen prodej, ale i výrobu. Produkce podprsenek Anita probíhá v současnosti i v České republice v podniku ANITA Moravia s. r. o. sídlícím v malebném prostředí Žďárských vrchů.

Sportovní podprsenky ANITA v našem e-shopu