Prodejny
BlogPoradenství5 důvodů, proč by měl být vaším předsevzetím pro rok 2017 triatlon

5 důvodů, proč by měl být vaším předsevzetím pro rok 2017 triatlon

Pokud si rádi dáváte předsevzetí a během cukrové, moučné a tukové smršti posledních dnů vás napadlo začít se sportem, zvažte triatlon! Přinášíme vám pět zásadních důvodů, proč byste měli začít zrovna s tímto sportem (nebo v něm zdárně pokračovat i další rok):

Triatlon dělá pěkná těla

Pokud si po Vánocích připadáte spíše jako panáček Michelin, čeká vás trénink, který spaluje tuky rychleji než vysokokapacitní spalovna nebezpečný odpad. I kdybyste spásali stále stejné objemy krmiva jako mezi Vánocemi a Silvestrem, díky deseti a více hodinám tréninku týdně se vám vyrýsují i ty svaly, o kterých jste si mysleli, že jsou navždy pohřbeny hluboko pod kožním tukem. Nebo je vůbec nemáte. Teď je nejen uvidíte, ale dost citelně vám svoji přítomnost v těle občas připomenou. Takže se je jako bonus k neomezené stravence naučíte odborně pojmenovat.

Už nikdy nebudete potřebovat medvídka mývala

Protože se už nikdy nestihnete nudit. Základem triatlonového tréninku je bezchybný time management, bez kterého koordinaci plavání, běhu a cyklistiky s běžným životem zaměstnaného člověka skloubit nelze. Přestanete řešit nesmysly, naučíte se soustředit na to, co je v životě důležité a podstatné. Malichernosti se buď vyřeší samy, nebo jejich existenci budete ignorovat. Na to nebude čas. Nudné pošmourné nedělní odpoledne na gauči, kdy váháte mezi sledováním seriálu nebo další nekonečnou pařbou na počítači. To byl ale pravěk!

Naučíte se všechny objízdné trasy v okolí domova

Protože si je všechny projedete na kole. Abyste si trénink ozvláštnili a našli si ty správné kopce a rovinky, budete postupně objevovat větší a větší kusy svého širšího okolí, až se váš perimetr rozroste na několik přilehlých okresů. A budete tady znát každou zatáčku, každý patník a každou zapomenout polňačku. Pokud pravidelně každé ráno tlučete hlavou o volant, protože křižovatky a kruhové objezdy jsou neprůjezdné díky autům s dalšími dojíždějícími nebožáky, budou se vám znalosti možných objízdných tras opravdu hodit.  V případě, že tomu budou podmínky v práci příhodně nakloněny, začnete do zaměstnání po zmíněných stezkách rovnou běhat či jezdit na kole a váš problém bude definitivně vyřešen.  

Už nikdy nebudete pít

Pokud tradičně 1.1. sepisujete závěť a svatosvatě svým játrům slibujete, že už nikdy nebudete pít, je pro vás triatlon ideální řešení. Triatlet vstává se slepicemi, aby stihnul být na šestou ráno v bazénu a odpoledne zvládl přes povinnosti běžného dne ještě druhou fázi. Protože nikdo nezvrací rád do bazénu, je třeba alkoholové výstřelky omezující vaši milovanou rutinu výrazně omezit. Nakonec budou vaše excesy spočítatelné na jedné ruce nešikovného dřevorubce.

Rodina vás bude milovat

Pokud máte ratolesti v pubertálním věku, určitě ocení, když je doma nebudete obtěžovat svojí častou přítomností a raději vypadnete na trénink. Pokud máte děti úplně nejmenší, naopak velice ocení, pokud budete v rámci tréninku zapřaženi do kočárku či jiného pohybovadla jako tažné zvíře. Ostatní členové rodiny budou každé vánoční svátky i narozeniny nadšeni, protože na jejich otázku stran přání a dárků jim bez váhání vyjmenujete dvoustránkový seznam triatlonových nezbytností. Už nikdy bačkory a další nesmysly, které se prodávají z regálu „já nic nepotřebuju“!


Triatlonový trénink přináší do života sportovce jen samá pozitiva a sociální jistoty, o legraci a zlepšení stavu vašich zkornatělých tepen nemluvě. Pokud tedy potřebujete novou vášeň, dejte si ho jako předsevzetí. A pokud už jste mu na chuť přišli, určitě v té vášni vytrvejte i v roce 2017!