Prodejny
BlogRecenzeVybíráme top 8 věcí pro zimní běžecký trénink

Vybíráme top 8 věcí pro zimní běžecký trénink

Přichází měsíce krátkých dnů a dlouhých tréninků. Většina z nás chodí do práce i z práce za svitu měsíce a slunečních paprsků si při běhu můžeme užívat maximálně o víkendech. A to jen za předpokladu, že vyjde počasí. Dobré náladě nepřidá ani sychravé počasí a teploty pohybující se okolo bodu mrazu. Vybrali jsme pro vás 8 tipů na vybavení, které máme rádi a které nám pomáhá úspěšně zvládat zimní tréninkovou anabázi.
 

Proti trudnomyslnosti - sluchátka Jabra

Vláčet s sebou na běžecký trénink míč asi nebude to pravé a tak doporučujeme trudnomyslnost zahánět raději veselou písničkou. Abyste však neplašili svým zpěvem lesní zvěř, nebo náhodné kolemjdoucí, bude přece jen lepší nechat zpívat někoho jiného a zvuk si do uší dopravit vysoce kvalitními běžeckými sluchátky Jabra. Ty se nabízí v klasické kabelové i bezdrátové verzi a u vyšších modelů dokonce nabízí napojení na tréninkovou mobilní aplikaci, nebo funkci headsetu.

Funkční prádlo je základ - Mizuno Breath Thermo

Udržet své tělo v teple je naprostý základ. V momentě, kdy rtuť v teploměru zamrzne, to však může být trochu problém. S tím vám však dokáže pomoci spodní termoprádlo od Mizuna, které má unikátní schopnost - generovat teplo. Celý princip spočívá v tom, že čím více se do Breath Therma potíte, tím více bude hřát. Nejen, že díky tomu zůstanete v teple i v lezavých mrazech, ale navíc vás toto prádlo donutí zrychlit krok, abyste se konečně začali potit.

Bunda do každého počasí - Gore Mythos 2.0 WS Softshell Zip-Off

Tato lehká bunda s odepínatelnými rukávy je jedna z nejlepších, jaké jsme v TRIEXPERTU za poslední roky měli. Povedený střih z lehce strečového materiálu krásně obepíná postavu a plusové body bunda sbírá i za dvě zadní kapsy podobné těm na cyklistických dresech, které se krásně hodí na uložení šátků, čepic, nebo rukavic. O ochranu proti větru se stará membrána Windstopper, která nejen že neprofoukne a udržuje příjemné mikroklima, ale jako bonus poskytuje i základní ochranu proti vodě.

Něco pro zimomřivé - Vesta Nike Aeroloft

Jestli patříte mezi chronicky zimomřivé běžce, máme pro vás řešení, jak se konečně zahřát. Nike totiž nabízí velmi zajímavý materiál zvaný aeroloft, který funguje podobně jako peří, nebo duté vlákno. Zásadní rozdíl je však v tom, že zatímco peří i dutá vlákna se příliš nehodí pro intenzivní sportovní aktivity, aeroloftová vesta je řešená tak, aby příjemně hřála a zároveň byla schopná odvádět přebytečnou vlhkost. Nosit se dá buď jako samostatná vrstva, nebo jako zateplovací mezistupeň pod běžeckou bundu.

Ruce v teple - rukavice Gore Mythos SO Gloves

Promrzlé ruce jsou nejčastější a dost možná nejnepříjemnější věc, která se vám při běhu v zimě může přihodit. Efektivně se proti této nepříjemnosti dá bojovat s windstopperovými běžeckými rukavicemi od Gore. Ty jsou sice na první dotek velmi lehké, ale přítomnost membrány se postará o to, že konečky vašich prstů už jen tak nepromrznou.

Nohy v teple - elasťáky Nike Shield

Promrzání dolních končetin sice není tak palčivé téma, jako promrzání těch horních, ale zejména dámy dají za pravdu, že udržet stehna a hýždě v teple není jen tak. Samozřejmostí je použití zateplených dlouhých běžeckých legín, ale Nike má v nabídce opět jednu vychytávku, která vychází vstříc chronickým zimomřivcům. Řeč je o elasťácích Nike Shield, které jsou nejen zateplené, ale zároveň doplněné o vodě i větru odolný materiál, který zajišťuje výrazně lepší tepelný komfort, než klasické legíny.

Aby uši nemrzly - tunel Craft Active Comfort

Posledním k promrznutí choulostivým místem je hlava. Zejména uši a dutiny dokáží pořádně potrápit a při jejich odhalení vám hlava může doslova zamrznout. Oblíbeným způsobem, jak se se zmrzlýma ušima poprat je takzvaný tunel, neboli víceúčelový šátek, který si můžete navléknout na krk, udělat z něj čelenku, přetáhnout ho přes hlavu, nasadit přes ústa a nos… a dalších asi milion způsobů, které jsou omezené pouze vaší kreativitou.

Vidět a být viděn - čelovka Petzl Reactik

Bezpečnost je alfou i omegou zimního tréninku. Ať už jde o to, aby o vás věděl protijedoucí řidič, nebo abyste vy věděli o výmolu, který by mohl potrápit vazy v kotníku, dostatek světla je vždy naprosto zásadní. Čelovka od kultovní francouzské značky Petzl nabízí luxusní výkon 300 lumenů, který bude stačit do lesa i na silnici. Nechybí ani unikátní systém reaktivního svícení, díky kterému se intenzita světla inteligentně přizpůsobí vašemu okolí a pro maximální bezpečnost je k dispozici výstražný mód s červeným světlem.