Prodejny
BlogRecenzeTipy na vánoční dárky pro běžce - doplňky

Tipy na vánoční dárky pro běžce - doplňky

Začínáte pomalu přemýšlet o tom, čím pod stromečkem potěšit své běhající blízké? Máme pro vás několik tipů, které rozzáří oči každého běžce bez ohledu na to, jestli patří mezi výkonnostní chrty, nebo spadá do kategorie hobíků!
 

Čelovka Petzl Reactik+

Každoroční klasikou mezi běžeckými vánočními dárky jsou čelovky. Ty se výborně hodí pro časté zimní běhy v nepříznivých světelných podmínkách a navíc se dají využívat při celé řadě dalších sportovních aktivit od turistiky přes jízdu na kole až po lezení.
 
Letošní novinkou v tomto segmentu je čelovka Petzl Reactik+, která nahrazuje původní model známý pod jménem Tikka RXP. Oproti původnímu RXP se u Reactiku o poznání zvedl výkon na 300 lumenů a co nejdůležitější, přibyla možnost čelovku nastavit pomocí aplikace ve vašem chytrém telefonu.
 
Díky technologii reaktivního svícení, které upravuje intenzitu světelného kuželu podle okolního prostředí, je totiž možné nastavit požadovaný výkon, nebo minimální dobu svícení. Veškeré nastavení je velmi intuitivní a zabere pouze pár vteřin.
    

Bezpečnostní doplňky Nathan

Mezi oblíbené zimní doplňky patří i bezpečnostní prvky, které nerozlučně patří k večernímu tréninku po frekventovaných cyklostezkách, nebo silnicích. V naší nabídce se od letošního léta objevila americká značka Nathan, která je proslulá právě bezpečnostními a světelnými doplňky té nejvyšší kvality.
 
Za nejpovedenější kousek od Nathanu považujeme ultralehkou reflexní vestu v neonové barvě, která má z přední i zadní strany pás bílých, respektive červených diod. Díky tomu se nemusíte spoléhat na to, zda protijedoucí cyklista či běžec svítí, nebo ne, ale dáte o sobě vědět všem a za každé situace.
 
Další zajímavou vychytávkou je svítilna Zephyr Fire Hand Torch. Ta se netradičně neumisťuje na hlavu, ale má polstrované poutko, kterým si světlo připnete do dlaně. Celá konstrukce je navržena tak, aby vás svítilna při běhu neobtěžovala, a maximální výkon 300 lumenů bude stačit i těm nejnáročnějším uživatelům. Potěší přítomnost zadní červené blikačky a za zmínku stojí i integrovaný hlasitý poplašný alarm, který ocení nejen dámy při osamocených večerních bězích.

Poukaz na zdravotní diagnostiku

Pokud už váš běžec má vše možné i nemožné a vás nenapadá nic, čím byste ho mohli ještě překvapit, vsaďte na zážitek. Zapomeňte na obyčejnou finanční poukázku, zvolte raději poukaz na zdravotní diagnostiku běhu, kde se běžci za dvě hodiny s naším fyzioterapeutem dozvědí vše o svém těle i technice běhu. Na závěr se jim dostane doporučení na čem zapracovat a na co si dávat pozor, aby byli při tréninku co nejefektivnější a jak snížit riziko případných zranění.