Prodejny
BlogRecenzeTEST - Brooks Cascadia GTX

TEST - Brooks Cascadia GTX

Začíná vám být ve vašich běžeckých botách zima? Pak pro vás máme jednu dobrou a jednu špatnou zprávu. Ta špatná zní, že běžecké boty se standardně nerozdělují na letní a zimní a jediné modely se zatepleným svrškem jsou krosové speciály, často s integrovanými hřeby v podrážce. Takovou botu využijete pouze ve velmi náročném horském  terénu, ale pro běh kolem měst se příliš nehodí.
 
Nezapomínejme ale na tu dobrou zprávu - existují totiž běžecké boty s nepromokavým gore-texovým (GTX) svrškem, které udrží vaše chodidla v suchu a zároveň výrazně zvýší tepelný komfort ve srovnání s klasickými textilními botami.

Druhou dobrou zprávou v pořadí je skutečnost, že Brooks představil oblíbené krosovky Brooks Cascadia nově ve verzi s GTX svrškem. Cascadia dlouhodobě patří mezi nejpovedenější a nejvšestrannější krosovky na trhu, její vzorek si poradí s většinou českých terénů a zároveň se nezalekne občasného přeběhu po silnici.
 
Vyvážená je i tlumicí vrstva, která je u Cascadie na krosovku příjemně měkká, což oceníte při delším běhu, nebo traverzu po tvrdém povrchu. Nechybí ani klasické výztuhy zajišťující, aby tlumení nebylo kvůli vysoké měkkosti příliš nestabilní.
 
Nejdůležitější je ovšem nový přepracovaný svršek podšitý GTX membránou. Ten se postará o to, aby se dovnitř nedostala ani kapka vody a to ani v případě, že šlápnete do hluboké kaluže, nebo poběžíte v intenzivním dešti. Jediné slabé místo představuje část kolem kotníku, proto doporučujeme každou nepromokavou botu doplnit o kotníkový návlek, který tuto oblast zatěsní.
Membrána nijak negativně neovlivní pro Brooks typicky pohodlný svršek a jediné, co je potřeba řešit je správná velikost, nepromokavé boty je často potřeba brát o půl čísla větší, než jste zvyklí.
 
V zimních měsících se pak nemusíte bát, že byste se v této botě přehřívali, ale pro běh v teplých letních dnech bychom membránový svršek spíše nedoporučili.
 
Ve výsledku je Brooks Cascadia GTX univerzální bota pro běhání v podzimním a zimním sychravém počasí, kdy pod nohami potkáváte častěji bláto, než asfalt a zakládáte si na tom, aby vaše chodidla byla neustále v suchu a teple.