Prodejny
BlogRecenzeSportovní výživa Enervit pro trénink i závod

Sportovní výživa Enervit pro trénink i závod


Výživové značky po celém světě se dělí do dvou základních kategorií. Zástupci té první se věnují fitness a silovým disciplínám, zatímco výrobci z druhé kategorie cílí na vytrvalostní sporty a právě v této oblasti patří mezi nejznámější a nejkvalitnější italská značka Enervit.
Velkou zásluhu na tom, proč se Enervitu povedlo vydobít tak silné postavení na trhu sportovní výživy má skutečnost, že její začátky se datují až do roku 1972 a po celou dobu své existence je tato značka úzce propojena s medicínským prostředím. Díky tomu se daří udržovat vysokou kvalitu a efektivitu všech doplňků ať už pro nastartování organismu, rychlé doplnění energie, nebo snadnější regeneraci.


Účastníte-li se pravidelně závodů v běhu, na kole, nebo na běžkách, je velmi pravděpodobné, že jste na Enervit narazili, i když jste si nikdy žádný z jejich produktů nekoupili. Jedná se totiž o častého partnera závodů všech úrovní napříč různými sporty. Mezi jinými se enervitové jonťáky, gely a tablety ve velkém vyskytují na občerstvovačkách Jizerské padesátky, nebo Jesenického maratonu a tabletky GT sport naleznete ve startovním balíčku bez nadsázky každého druhého většího sportovního klání.Velmi populární jsou i výživové plány na různé typy akcí, které naleznete na stránkách enervitu a které vám umožní lépe si rozvrhnout výživu v průběhu akce na základě zkušeností výživových odborníků a elitních sportovců. K dispozici je podrobný rozpis na kratší běh, maraton, běh na lyžích, cyklistiku, ale i triatlon, nebo tenis. Zároveň je možné nechat si vypracovat plán na míru tak, aby úřesně odpovídal vašim potřebám a požadavkům. Perfektní ukázkou, že to opravdu funguje je nejrychlejší nováčkovský čas světa Filipa Ospalého na Ironmanu na Floridě, který se řídil právě na míru vypracovaným plánem od Enervitu.
 

Klíčovými produkty Enervitu jsou už tradičně energetické gely, které mají oproti konkurenci výrazně “sladší” chuť a jejich nástup i intenzita jsou velmi intenzivní. Unikátní záležitostí jsou pak gelové koncentráty Enervitene. Ty jsou oproti klasickým gelům ve výrazně řidší podobě, lépe se vstřebávají a poskytují extrémně rychlý zdroj energie, který využijete na posledním úseku svého závodu. Koncentráty rovněž ocení všichni ti, kterým klasické gely “lezou krkem”.
Možná vůbec nejoblibenějším produktem od Enervitu jsou ale energetické tablety GT plné rychlé energie a minerálů. Ty pomáhají udržovat glykemickou křivku v rovnováze a zároveň oddalují nástup křečí.
Regenerace je nejdůležitější částí tréninku a v enervitu to velmi dobře ví, proto je třetím pilířem nabídky Enervitu jsou regenerační nápoje R1 a R2 plné sacharidů, bílkovin, ale i minerálů, vitamínů a aminokyselin BCAA.Zajímavým řešením je i elatinový suk Pre Sport, pomocí kterého se daří řešit dilema, co před závodem jíst, nebo nejíst. Díky nízkému glykemickému indexu, vysokému obsahu pomalejších cukrů a snadné vstřebatelnosti se jedná o ideální volbu, chcete-li před závodem utišit žaludek a předzásobit tělo potřebnou energií.
Většina produktů Enervit má velmi příjemnou sladkou chuť a v příchutích dominují obvyklé citrusové plody. Právě chuť pak hraje velmi důležitou roli v tom, proč je enervit tak oblíbený. Narozdíl od jiných značek totiž nehrozí, že by se vám mělo udělat špatně už jen z představy, že do sebe musíte některý z energetických doplňků dostat.
Kompletní nabídku produktů Enervit naleznete na všech našich prodejnách a internetovém obchodu.