Prodejny
BlogRecenzeSportovní podprsenky Anita nejen pro běh

Sportovní podprsenky Anita nejen pro běh

Bez kvalitní sportovní podprsenky si popravdě nelze skutečně intenzivní a přitom příjemný běh vůbec představit. Ženská ňadra nemají vlastní svalový systém a jejich tkáň je podpírána pouze šlachami a vazy.

Bez ohledu na velikost je třeba, aby byla ňadra při běhu stabilizována a nedocházelo ke zbytečnému zatěžování prsní tkáně i páteře.
Věděli jste, že při běhu na vzdálenost jednoho kilometru mohou malé pohyby ženských ňader činit v součtu až 90 metrů? A právě správně zvolená sportovní podprsenka dokáže tento nežádoucí efekt minimalizovat až o 80%!

POŽADAVKY NA BĚŽECKOU PODPRSENKU

Aby pevně držela, nedřela a byla prodyšná. To jsou hlavní atributy, jaké ženy požadují od běžecké podprsenky. Při pohybových aktivitách dochází k velkým otřesům a prsní tkáň dostává opravdu zabrat. Proto je důležité svá prsa chránit a vybrat si kvalitní sportovní podprsenku.
S výrobou podprsenek na běhání se výborně popasoval německý výrobce Anita. Firmu Anita založil již v roce 1886 Ernst Max Helbig. Tehdy se sport ještě netěšil takové oblibě, takže mezi první produkty patřily šle a tělové pásy, které pomáhaly formovat těla podsaditějších žen a mužů. Na přelomu 20. století začala Anita vyrábět rovněž korzety, posléze i kýlní pásy. Z dlouholetých praktických zkušeností těží v dnešní době i speciální tým Anity, který se soustředí na vývoj podprsenek ANITA pro široké sportovní užití.

Sportovní podprsenky ANITA

   

PRO BĚH VHODNÁ MAXIMÁLNÍ PODPORA

Sportovní podprsenky Anita nabízí různou míru podpory. Pro běh a jemu podobné aktivity je vhodné vybrat modely z kategorie Maximum Support (maximální podpora), které jsou svou konstrukcí určeny k velice pevnému držení prsou a zamezení jejich nežádoucího pohybu.
Výhody:
extrémně pevné konstrukce
jemný a prodyšný materiál, který zamezí jakýmkoliv odřeninám
precizně modelovaný tvar bezešvých košíčků

SPORTOVNÍ PODPRSENKA ANITA DYNAMIX STAR (KOŠ. A – G)

Vysoce funkční sportovní podprsenka Vás na první pohled upoutá svým sportovně dynamickým vzhledem a použitím dvou kontrastních barev.Sportovní podprsenka ANITA DynamiX Star

KOŠÍČKY

​DynamiX Star má velmi pevné košíčky, které jsou bezešvé a díky froté materiálu na rubové straně i velmi příjemné na těle. Ve středové části jsou rozděleny síťovou vsadkou, která zaručuje aktivní odvětrávání pokožky. Tvar košíčků zajišťuje vysokou přilnavost k tělu a poprsí nemá možnost se hýbat. Příjemný pocit vyvolávají vypolstrovaná měkká ramínka.

RAMÍNKA - X-BACK KONSTRUKCE A SYSTÉM OBLÉKÁNÍ "EASY ON & OFF"

Tento model je ojedinělý svou X-Back konstrukcí. To znamená, že má sportovní podprsenka ramínka na zádech ve tvaru X, což vede k mimořádně silnému držení poprsí. Další praktickou výhodou tohoto tvaru je fakt, že většina tílek na sport má právě ramínka na zádech také zkřížená a podprsenka tak pod ním není vidět. Prodyšnost zajišťuje síťový materiál zadního dílu. Velkou výhodou je systém oblékaní "Easy On & Off" s odepínacími ramínky.
Denisa, která podprsenku pro TRIEXPERT testovala doplňuje: "Rychleschnoucí CoolMax-síťový materiál na zadním dílu urychluje schnutí pokožky. Při sportování se člověk bezvadně cítí hlavně díky plochým švům a bezešvému zapínání."

OCENĚNÍ

Ocenění ISPO AWARD WINNER 2015/2016
Pokud stále nejste přesvědčeni, proč vyzkoušet právě Anitu DynamiX Star, může napomoci fakt, že v tomto roce získala ocenění ISPO Award mezinárodního sportovního veletrhu v Mnichově. Tuto cenu získávají inovativní sportovní výrobky, které porota ohodnotí jako nejlepší v dané kategorii. Sportovní podprsenka DynamiX star také získala v roce 2014 mezinárodně uznávané ocenění „Red Dot Design Award“

SPORTOVNÍ PODPRSENKA ANITA MOMENTUM (KOŠ. A – H)

Sportovní podprsenka ANITA Momentum Samozřejmostí této sportovní podprsenky jsou vypodšívkovaná široká ramínka, velká míra podpory poprsí, froté materiál z vnitřní strany, zároveň však funkční materiál se schopností rychle odvádět pot.  Pohodlí při nošení zajišťují bezešvé košíčky, které pevně přilnou k tělu. Elegantní design a padnoucí tvar kosíčků, to jsou atributy, které nadchnou každou rekreační i profesionální běžkyni.

OCENĚNÍ

Sportovní podprsenka Momentum získala  v roce 2011 rovněž mezinárodně uznávané ocenění “Red Dot Design Award”.

 

SPORTOVNÍ PODPRSENKA ANITA EXTREME CONTROL (KOŠ. B – H)

Tato podprsenka už svým názvem napovídá, že se jedná o běžeckou sportovní podprsenku s extrémně pevnou Sportovní podprsenka ANITA Extreme Controlpodpěrou. Košíčky nejsou našity jen z jednoho dílu látky, jak bývá u většiny sportovních podprsenek zvykem, jsou však složeny z více částí, aby dokonale obepínaly prsa a zamezilo se jakémukoliv pohybu. Při běhání, skákání, rychlých pohybech zůstane vše na svém místě, jak je u majitelek větších poprsí požadováno:-)
Denisa doplňuje vlastní zkušenosti: "Oceňují na nich především komfort při nošení, střih, funkčnost a stálost při nošení. I po delší době nošení drží podprsenka svůj tvar a skvěle padne. Další výhodou je velké rozpětí velikostí, které začíná 70A a končí u 95D."

ZKUŠENOSTI DENISY, KTERÁ PODPRSENKY OSOBNĚ TESTOVALA

Na jaké sporty jsi podprsenky vyzkoušela a jaké máš dojmy?
Sportovní podprsenku od značky Anita jsem si pořídila v první řadě především na běhání. Dříve jsem se u jiných sportovních podprsenek potýkala s řadou problémů. Největším z nich byl ten, že při běhu nebo prudších pohybech se prsa hýbala. Což je pro majitelky většího poprsí dost nepříjemné, nekomfortní a člověk si připadá nesvůj. Dále způsobovaly odřeniny na zádech, pod ramínky, na hrudníku. Jakožto člověk, který se hodně potí, jsem podprsenku prala téměř pořád a po nějaké době přestala mít i tu minimální podpůrnou funkci. Zkrátka se vytahala a oprala.
Proto jsem vsadila na výrobce, který má s podprsenkami obecně mnohaleté zkušenosti a jako jeden z mála nabízí velkou škálu velikostí jak obvodu hrudníku, tak košíčků. Už když jsem si podprsenku Anita vzala na sebe, tušila jsem, že to bude ono...
Díky speciálně tvarovaným košíčkům do nich vše zapadne, jak má, vše drží na svém místě a nedochází ke zbytečným otřesům a pohybům. Froté materiál a vypolstrovaná ramínka jsou příjemné na kůži a nezpůsobují při tření žádná zranění či odřeniny. I po půl druhém roce užívání drží podprsenka krásně svůj původní tvar a své vlastnosti. Kromě běhu ji používám při veslování, cvičení pilates, posilování a třeba i při chůzi po horách.
Sportovní podprsenky ANITA určené pro běh
Doporučila bys podprsenky ANITA dalším běžkyním?
Říká se, že k běhání potřebuje člověk hlavně kvalitní běžeckou obuv a na všem dalším už se dá ušetřit. Myslím, že toto tvrzení platí pro většinu lidí. Ženám ale, které jsou vybaveny větším poprsím, bych rozhodně doporučila investici do kvalitní a pořádné běžecké podprsenky. Nejen, že vám podprsenka vydrží několik let, takže ty náklady nakonec nebudou v konečném důsledku tak vysoké, ale hlavně vám ochrání tkáň a kůži před povolováním. Už se nebudete cítit trapně, že máte před sebou něco navíc oproti ostatním:-)
Jak si správně vybrat velikost a typ u podprsenek ANITA?
Určit správnou velikost sportovní podprsenky Anita je velice jednoduché. Pokud jste zvyklé si běžně v obchodech kupovat velikost 75D, pak u Anity sáhněte také po 75D. První číslo určuje obvod hrudníku, druhé pak velikost košíčků. Podprsenka se dá v obvodu zapnout na tři různé velikosti. Všechny modely mají nastavitelná ramínka, takže si vše můžete přizpůsobit svým potřebám a tak, abyste se cítily pohodlně.

SPOROTVNÍ PODPRSENKY ANITA PRO BĚŽKYNĚ V TRIEXPERTU

Přijďte si sportovní podprsenky vyzkoušet k nám do Triexpertu, kde Vám náš zkušený personál rád poradí s výběrem toho správného modelu a velikosti.
Katalog podprsenek ANITA v běžeckým prodejnách TRIEXPERT najdete na našem e-shopu
Více informací o německém výrobci sportovních podprsenek ANITA zde.