Prodejny
BlogRecenzeSpeedgoat vs. Speed Instinct aneb Vyběhněte s námi na Velkou kunratickou!

Speedgoat vs. Speed Instinct aneb Vyběhněte s námi na Velkou kunratickou!

Pokud se jako my chystáte na legendární Velkou kunratickou, která se poběží v neděli 13. listopadu, možná právě zvažujete, v čem tento závod absolvovat. Asi nejslavnější domácí krosová akce je celkem specifický závod, kde se vyplatí krosová bota s výrazným vzorkem na podrážce. Každému ale nemusí vyhovovat klasická „závodka“, neboli bota sice lehká s výrazným vzorkem, ale minimem tlumení. V tom případě pak může být vhodnou variantou HOKA ONE ONE.

Do závodu se vydají i Ondra a Vláďa z TRIEXPERTU na Flóře, kteří se tohoto závodu účastní poprvé. V jakých botách poběží a co od závodu očekávají?

Vláďa

Poběžím v botách HOKA Speed Instinct. Různé modely od HOKY standardně běhám a tento model mi dobře sedne na moje širší chodidlo. Kdybych měl natrénováno, zvažoval bych Inov – 8 X Talon, protože má agresivnější podrážku, ale takto dám přednost většímu komfortu a alespoň se budeme moct s Ondrou poměřit v různých modelech od HOKA. 

V současnou chvíli se připravuji na vzdálenostně  odlišný typ závodu, takže očekávání na nějaký čas nemám. Na závod se moc těším a doufám, že se udržím a vyběhnu opatrněji, abych mohl spíše stupňovat, než skomírat. Takže doufám, že mě sprinter Ondra nezavaří hned v prvním kopečku! :-)

Ondra

Já pro změnu budu věřit botě HOKA Speedgoat. Boty mám úplně nové a jsou to mé první HOKY. Už dlouho jsem je chtěl vyzkoušet a Kunratická jejich pořízení uspíšila. Letos se má příprava skládala hlavně z jízdy na kole a běhu tam tolik nebylo, ale snad to k něčemu bude. Loni jsem běžel kros u nás v Hodkovičkách a byla to velká zkouška, takže uvidíme, jak se to osvědčí. Krčským lesem jsem celé léto jezdil na MTB, moc dobře tedy vím, jak ten terén vypadá...