Prodejny
BlogNovinkyRegenerační REBOOTS kalhoty, tajná zbraň proti únavě!

Regenerační REBOOTS kalhoty, tajná zbraň proti únavě!

Trápí vás nepříjemné napětí svalů a otoky?

Limituje vás v tréninku pomalá regenerace? Kdo by nechtěl tento proces urychlit a zefektivnit jej, aby se další den běhalo zase s lehkými nohami. 

Kalhoty Reboots jsou skvělou pomůckou k efektivní regeneraci a rychlejšímu odplavení kyseliny mléčné ze svalů. 

Nově připravujeme regenerační a relaxační masáž přímo u nás v TRIELAB Praha Holešovice a Brno.

Jak kalhoty Reboots fungují?

Příčinou fyzické únavy svalového systému, tj bolest svalů, pokles výkonnosti, je nahromadění různých katabolitů v buňkách, jako je laktát, kyselina močová a jiné složky aerobního a anaerobního metabolismu. Studie ukázaly, že Reboots podporuje regenerační proces tím, že pomáhá vašemu tělu odstranit nahromaděné nežádoucí metabolity ze svalového systému a mezibuněčného prostoru vlivem celoplošné komprese.

Reboots jsou unikátní masážní boty nebo kalhoty tvořené vzduchovými komorami, které se postupně naplňují vzduchem. Tím působí na nohy sérií kompresních vln, které pomáhají tělu rychleji odbourávat nežádoucí metabolity ze svalů a podporují tak jejich rychlejší regeneraci.

Proč je používat? Jaké jsou výhody pro sportovce?

Vědecké studie ukázaly výraznou redukci v úrovních krevního laktátu, kyseliny močové, kreatinkinázy (měřitelné hodnoty únavy svalů) během používání "recovery boots". Aplikováním kompresních kalhot se podporuje přirozená regenerace a váš čas strávený regenerací bude efektivněji využit a zároveň předejdete přílišnému napětí a otoku svalů po fyzické zátěži. Reboots umožňuje sportovcům dosáhnout vysoké výkonnostní očekávání a díky nim mohou čas regeneraci využít mnohem efektivněji. Benefitem jsou lehčí nohy, zvýšený rozsah pohybu a snížení rizika zranění.

Jaký tlak volit?

Na kalhoty Reboots, měli byste na ně zvyknout pomalu. Doporučujeme vám začít s nízkým tlakem a zvyšovat ho během následujících aplikací. Tlak si můžete nastavovat sami v rozmezí od 30 do 240 mmHg v krocích po 30. Pokud je to nutné, mohou být jednotlivé komory vynechány. Pokud máte na noze například velmi bolestivé místo. Rozhodující roli při výběru správného tlaku hraje také obvod nohy. Uživatelé s tenkými nohami mohou používat vyšší tlak častěji. Přiměřený tlak je obecně odlišný pro každého sportovce, protože každé tělo je jiné. Měli byste poslouchat své tělo a upravit si tlak tak, abyste se cítili dobre.180 mmHg může být pro někoho dokonalé, ale pro jiného velmi nepříjemné.

 

REBOOTS NABÍZÍ 6 RŮZNÝCH masážních programů:

Programy se liší v tom, jak se nafukují jednotlivé vzduchové komory.

1. Program A – Flow: 

Program A používá cílený tlak a je proto vhodný pro uvolnění svalů a svalovou regeneraci.

Postupně se nafukují jednotlivé komory, přičemž vždy je nafouknutá pouze jedna.

2. Program B – Intense:

Kontinuální tlak používaný programem B zabraňuje zpětnému toku.

Proto je program B vhodný zejména k odstraňování laktátu. Začátečníci by si měli na tento program zvykat pomalu, po určitém čase používání programu A.

3. Program C – Double:

Program C je ideální pro krátké aplikace. Je podobný programu A, ale nafukovány jsou vždy

dvě komory najednou, proto nabízí dvojnásobný počet opakování za stejné období. Proto zkracuje dobu trvání aplikace.

4. Program D – Impulse

Potřebujete krátkou a intenzivní aplikaci? Potom program D je ten správný pro vás.

Tento program je navržen tak, aby maximalizoval počet kompresních opakování a je vhodný zejména pro krátké, velmi intenzivní aplikace.

5. Program E – Intense Double:

Umožňuje vlnitou masáž, přičemž vždy jsou nafouknuté dvě komory najednou.

Tím se zabraňuje zpětnému toku odpadních produktů, které se odstraňují masáží. Umožňuje velmi důslednou regeneraci.

6. Program F – Intense Flow:

Program F funguje podobně jako program B. Několik komor se nafoukne najednou, aby se zabránilo zpětnému toku.

Je vhodný k odstranění laktátu a je méně intenzivní než program B, protože nohy nejsou stlačovány nepřetržitě.

Kdy Reboot používat?

Reboots lze používat dennodenně. Optimální doba jedné terapie je 30 až 50 minut. Neexistuje specifikovaná doba trvání nebo frekvence. Obecně platí následující: Reboots regenerační kalhoty můžete používat tak dlouho, jak se při jejich aplikaci cítíte dobře.

1. Přímo po tréninku: Reboots vám pomohou rychleji zredukovat výslednou kyselinu mléčnou a zregenerovat po namáhavém tréninku.

2. Pro relaxaci: Měli jste těžký a vyčerpávající den a chcete si večer odpočinout? Reboots masáž vám v tom pomůže. 

3. Při zahřívání před tréninkem / závodem: Reboots sice nejsou určeny k rozehřátí před tréninkem, přesto mnozí sportovci mají velmi pozitivní zkušenosti s krátkou aplikací před tréninkem. Aplikace by však měla být krátká a při nízkém tlaku. 

Bez ohledu na to, kdy Reboots použijete, držte nohy během aplikace v co nejrovnoměrnější v horizontální poloze a dbejte na to, aby hadice přívodu vzduchu nebyly zaseknuté.

Jaké jsou výhody Reeboot pro běžnou populaci?

Odstraňuje a zlepšují: poruchy lymfatického systému, otoky nohou celulitida cévní nedostatečnost metabolické problémy lipedémy.