Prodejny
BlogRecenzeRecenze: trailové boty HOKA ONE ONE Zinal

Recenze: trailové boty HOKA ONE ONE Zinal

Hoka One One Zinal byla vypuštěna do světa minulý rok, jako nová ultra lehká a hravá trailovka. Díky menší míře tlumení se trochu vymyká tomu, čemu jsme u značky Hoka One One zvyklí. Kdo tuhle botu musí zaručeně vyzkoušet a v jakém terénu exceluje se dozvíte v následujících řádcích.

 

Na svižné běhy ideál

Hoka One One Zinal získal název podle slavného trailového závodu Sierre-Zinal. Tenhle horský závod je dlouhý 31 km a technická obtížnost je tak akorát, aby se zde běhaly pěkně rychlé časy. A přesně na tohle je model Zinal ideální. Váží necelých 250 g (při velikosti 42). Tomu odpovídá také tlumení, které je narozdíl od Hoka One One Speedgoat mnohem menší. 

Jiný charakter tlumení

Mezipodešev je u Zinalu pěkně zajímavá, protože se značně liší od ostaních modelů. Namísto jednolité konstrukce, jak je to u jiných trailových modelů, má Zinal dvě vrsty. První je pěna PROFLY, která se používá u závodních modelů Carbon X nebo Torrent. Na ní nasedá pogumovaná EVA pěna. Je tak zajištěn lepší odraz a stabilita. Nechybí typická Meta-Rocker technologie. Tohle super kombo zařídí, abyste se pohybovali rychle, nehledě na to, jestli běžíte po cestě nebo v terénu.

Odlehčená, ekofriendy podešev Vibram® Megagrip

Vibram Megagrip dostal u Zinalu přídomek Litebase, protože používá pouze polovinu klasické gumy v podešvi. I přesto grip asi 4 mm vysoký, pěkně drží na různých površích. Pokud běháte v měkkém blátivém terénu, sáhněte raději po modelu Speedgoat

Svršek se nese v duchu jednoduchosti, aby se ušetřil každý gram váhy. Pohodlný všitý jazyk pěkně uzavře nohu v botě a s celkovou lehkostí máte pocit, že na nohách nesete spíš ponožku než běžeckou tenisku.

Závěr

Lehká, hbitá a svižná Hoka One One Zinal je podle nás povedenou novinkou. Vhodná je především na krátké vzdálenosti, ale pokud nejste zvyklí na velké tlumení, klidně si vezměte Zinaly na delší vzdálenosti – maraton, ultramaraton. 

Ne pro bahno a technický terén. Na všechno ostatní je Hoka One One Zinal ideál! 

Vyzkoušejte na prodejnách nebo nakupte na e-shopu.