Prodejny
BlogRecenzeRecenze Brooks Caldera 4

Recenze Brooks Caldera 4

Barbora Cichá, naše kolegyně a výborná trailová běžkyně, odzkoušela krosové běžecké boty Brooks Caldera 4 v různých terénech i na silnici a napsala recenzi, která třeba rozhodne, že si tyhle obojživelnice koupíte taky.

Už po vybalení z krabice působí Brooks Caldera 4 velmi pohodlným dojmem. Maximalistické tlumení, rozšířená část pro prsty a ne příliš výrazný grip dávají jasně najevo, jakým směrem se bude tenhle model ubírat.

Barča si Cladery 4 vzala s sebou do Dolomit

Pěkně popořadě od svršku

První plusový bod, který Caldera 4 ode mě získává je rozšířenější přední část. Podpoří se zde tak přirozenější práce prstů při odrazu a při delších bězích chodidla ocení trochu prostornější konstrukci. Pro ty, které zneklidňuje pohled na „vlající“ tkaničky, najdeme na jazyku poutko pro jejich zastrčení nebo uchycení návleků. I když nový svršek ConduraMud Guard chrání chodilo před nástrahami i těžších trailů, působí spíše dojmem lehkých silničních svršků. Zatím byly boty otestovány jen v chladnějších podmínkách, ale dobrá prodyšnost a rychlé vysychání jsou zaručeny.

 Mezipodešev, aneb velká dávka pohodlí

Hned po prvním nazutí bota působí velmi pohodlným dojmem. Maximalistické tlumení BioMoGo DNA EVA, větší než u předchůdců, je velmi komfortní nejen na dlouhých trailech, ale i na asfaltu. Právě tento aspekt dělá z Caldera 4 univerzální model ve stylu ”ze silnice do terénu”. Malý rozdíl mezi materiálem pod patou a špičkou umožní přirozenější běh. V mezipodešvi nenajdeme žádnou výstuhu v podobě RockPlatu, ale právě větší množství tlumící pěny zajistí, že neucítíme každý kamínek, když už na ně dojde. 

Podešev

Jak již bylo řečeno, jedná se o univerzální model a i jemnější vzorek tomu odpovídá. Adheze na měkkých površích nebude tak velká jako u jiných modelů. Proto jsem tedy Caldery vzala do náročnějšího terénu s nevelkým očekáváním. Závěrem bylo milé překvapení. Přilnavost byla uspokojující jak na kluzkém bahnitém povrchu tak i v poměrně strmých prašných klesáních. Guma TrailTack dovolí běžci kombinovat dlouhé asfaltové úseky a lehký přírodní terén bez poškození.

Závěrem

Brooks Caldera 4 není bota navržená pro rychlost. Stane se ale vaším velmi pohodlným parťákem na běhy v nenáročném terénu. Před vyběhnutím si nebudete muset lámat hlavu s výběrem, Caldera zvládne trail i silnici. Techničtější terén není úplně její doménou, vhodnější jsou pevnější modely s výraznější gripem jako napřiklad Hoka One One Speedgoat. Velmi oceňuji širší střih ve špici, nižší drop a povedený design. Pokud jste vyznavači městských trailů, neváhejte je vyzkoušet! 

Napsala Barbora Cichá