Prodejny
BlogNovinkyRecenze - běžecké boty BROOKS Ghost 13

Recenze - běžecké boty BROOKS Ghost 13

Připravil jsem pro vás stručné zhodnocení oblíbených běžeckých bot Brooks Ghost 13 tak, jak o nich vyprávím, když je představuji lidem na prodejně. Jelikož jde o boty, které splňují většinu poptávaných parametrů našich zákazníků, jde o model, který figuruje v 90 % výběru. Proč tomu tak je se pokusím vypsat níže.

Ačkoli jsou modely Ghost zařazeny mezi silniční objemové boty s neutrálním došlapem. Lze konstatovat: „ghost 13 = nejuniverzálnější běžecká bota všech dob“. 

Lehká bota s ideálním dropem pro podporu přirozeného držení těla. Širší nárt, vysoké tlumení a chytře použité strečové prvky svršku činí z této boty nejpohodlnější boty pro jakkoli zkušeného nebo těžkého běžce a běžkyni pro libovolné vzdálenosti. V pánském i dámském provedení se nabízí hned několik barevných variant. 

Zdali jste začátečník a hledáte objemovou botu, se kterou odklušete týdně 20, 50 nebo 80 i více kilometrů a zároveň 1-2x týdně proložíte trénink svižnějším tempem, je Ghost 13 ideálním parťákem právě pro vás. Vyšší tlumení bot ochrání pohybový aparát, i když bude váš trénink jen na asfaltu. Pokud vyběhnete rádi na lesní a polní cesty, vzorek podrážky podrží i na mokrém terénu.

Ani zkušenější běžci nepřijdou s modelem Ghost 13 zkrátka a už vůbec ne o drahocenné vteřiny a fotografie Davida Vaše jen dokazuje, že Ghosty lze využít na svižné tréninky kdekoli. Průměrné tempo 3:28 na 14 km jen dokazuje, že Ghosty rychlosti rozhodně nebrání.

Foto Davida v Ghostech z Keni viz příloha

Plusy:

  • Jemný ale odolný svršek vybavený strečovými prvky.
  • Vhodná bota pro běžce se širším nártem, navíc v nabídce s variantou WIDE.
  • Fantasticky odtlumená bota s inteligentním dropem.
  • Ghost 13 může směle využít začátečník s nadváhou pro první tréninky.
  • Bezvadná volba také pro rychlejší tréninky. Tempové běhy, intervaly či závody.
  • Vzorek podrážky, který podrží nohy i v blátě.
  • Do bláta, do sněhu či na hory. Žádný problém. Podrážka Ghost 13 Vás podrží jako kvalitní pohorka.

Říkáte si, že nechcete mít jedny boty na všechno? Že to není vhodné? To máte pravdu. Pokud si ale nazujete Ghost 13 na nohy, už nebudete chtít jiné. Proto existuje tolik barevných variant a vy tak můžete mít Ghosty klidně troje nebo čtvery a rozdělit si je podle využití ????