Prodejny
BlogNovinkyNové tretry Bont Vaypor S, to je špičkový výkon a nekompromisní pohodlí.

Nové tretry Bont Vaypor S, to je špičkový výkon a nekompromisní pohodlí.

Tretry Bont Vaypor S jsou nejnovější vlajkovou lodí značky Bont. Tretra vznikla na základě dlouhodobého výzkumu a nabízí přesně to, co cyklisti očekávají. Bont Vaypor S opět nově definuje standardy pro závodní silniční cyklistické tretry.

 


Ručně vyráběná tretra Bont Vaypor S využívá veškeré firemní technologie k dokonalému přenosu síly. Má propracovaný anatomický tvar a biomechanické vlastnosti dodávající tretře vynikající tuhost a lehkost. Maximální výkon nemusí znamenat kompromis v pohodlí.

 

 

Tretry Bont jsou jedny z mála, které respektují prostor pro prsty. Karbonová vanička nabízí boční oporu chodidla, která právě určuje, tak perfektní tuhost s bezztrátovým přenosem energie, dále zabraňuje pronaci nebo supinaci a s tím spojeným zdravotním problémům.

 

 

 

Jedním z klíčových rysů Vaypor S je nová konstrukce upínacího systému. Při návrhu tretry bylo jasné, že na ni budou kladeny extrémní nároky profesionálních sprinterů. Vyžadují nejen velmi pohodlné tretry, ale také velmi citlivý systém, který je schopen fixovat nohu bez jakéhokoliv pohybu paty. Vaypor S dotahuje duální upínací systém k dokonalosti BOA kolečkem s mikro posuvem a novým umístěním horního prvku, který obepíná a táhne nohu dozadu bez nadměrného tlaku.

 


Technologii tepelného tvarování vyvinul Bont a zdokonaluje složení pojiva po více než 36 let. Extrémně tuhá pryskyřice se již při relativně nízkých teplotách kolem 
70 stupňů C stává poddajnou a umožňuje dokonalé vytvarování tretry přesně podle konkrétního chodidla.  Na rozdíl od jiných značek jsou všechny tretry Bont tvarovatelné po celém svém povrchu a poskytují tak jezdci anatomicky dokonalou obuv. Tepelné tvarování je možno provádět opakovaně při zachování stále stejných vlastností treter.

Poměr pevnosti a hmotnosti hrál u treter Bont vždy zásadní roli. Svrchní materiál Durolite byl vybrán pro svoji extrémně nízkou hmotnost, vysokou pevnost 
a odolnost. Díky použitému materiálu je tretra se svojí váhou 230g mezi lídry na trhu.  Tretra je dodávána v mnoha kombinacích matných a lesklých barev.

 


Nová kolekce Bont Vaypor S - Reflex představuje kombinaci nejvyššího výkonu 
a vysoké bezpečnosti na silnici díky použití nejnovějšího retroreflexního materiálu, který odráží světlo směrem ke zdroji až na vzdálenost 200 metrů. Tento materiál je integrován do svršku Durolite od špičky až k patě, s prakticky nulovým nárůstem hmotnosti. Celá tretra svítí jako maják, pokud na ni dopadnou světla aut, pouličního osvětlení nebo světla dalších cyklistů.

 


                                                                   Lehčí, pevnější, rychlejší... ...a bezpečnější!

Nezáleží na tom, jestli jste profesionální závodník nebo prostě člověk, který vyžaduje to nejlepší. V tretrách Bont si užijete každou jízdu jako nevšední zážitek.

Základní charakteristika:

  • monokok karbonové šasi, svršek Durolite
  • výška pouze 3,6mm
  • čelní větrací otvory ve špičce i přední části tretry, větrací otvory v jazyku
  • tepelně tvarovatelná vložka EVA
  • vyměnitelné ochranné díly podrážky
  • vyplň z paměťové pěny
  • 3 děrový systém, vodící mřížky pro dokonalé nastavení pozice kufrů
  • plně tepelně tvarovatelné šasi tretry
  • upínací systém Dual Dial, kevlarové lanko
  • hmotnost 230g (vel.46)

 

Prohlédnout tretry Bont: ZDE