Prodejny
BlogRozhovoryMojí motivací je přiblížit lidem radost z pohybu, říká Miloš Brichta

Mojí motivací je přiblížit lidem radost z pohybu, říká Miloš Brichta

Z Prahy Miloš nedávno přesídlil do moravské metropole a posílil pracovní tým TRIEXPERT běžecké speciální prodejny v Brně. Běh je pro něj relaxem, kvůli zdravotním obtížím je letos ve skluzu s triatlonovým tréninkem, rád si střihne štafetový Vltava run či Vokolo priglu. Jak a kdy ses dostal k práci v běžecké prodejně TRIEXPERT Brno? Předtím jsi pracoval v pražské cyklistické prodejně Scott.. Člověk míní a život mění. Do Prahy jsem se dostal shodou okolností před třemi roky, a když nastal čas vrátit se zase do Brna, naskytla se příležitost skloubit příjemné s užitečným, tedy pokračovat v odvětví, které mě naplňuje a zároveň vrátit se domů. Co tě pro tuto práci motivuje?  Motivace je celkem jasná. Přiblížit lidem radost z pohybu. Nezáleží, jestli to bude pěšky na kole nebo v bazénu. Každodenně absolvuješ rozhovory se zákazníky ohledně běhání. Jaký je tvůj vztah k běhu? Pro mě je běh především zábava a relax. Asi nejlepší sport společně s expediční turistikou na vyčištění hlavy. Zároveň je běh skvělý na udržení fyzičky a příjemným bonusem je, že odpustí občas prohřešky ve stravě, co se týče nabírání váhy.

Jak vnímáš pracovní tým TRIEXPERTu? Jaká je spolupráce? V Brně jsem na prodejně s Karolínou a Vítkem. Oba jsou skvělí kolegové i parťáci. Fajn sportovci, se kterými máme podobný vztah ke sportu. Karolína je navíc opravdu příkladně svědomitá ohledně tréninku a to nás občas s Vítkem vyhecuje k lepší tréninkové morálce. S jakými dotazy k vám nejčastěji přicházejí zákazníci? To se asi shodneme napříč celým TRIEXPERTem. Jaký druh bot na jaký terén, technika běhu, nebo oblečení, které lze dobře kombinovat nejen na běh, ale třeba i běžky, kolo a další sporty. V poslední době se zákazníci taky začínají zajímat více o potravinové doplňky. Účastníš se běžeckých a triatlonových závodů. Viděli jsme se na triatlonovém Czechmanovi, soupeřili na běžeckém happeningu Vltava run a dalších akcích… Jsem takový sezónní závodník. Spolu jsme se potkali už na pár závodech a víc než výsledek mě zajímá zážitek. Takže jsem si docela úspěšně zkusil třeba Horskou Výzvu, Vltava run až třeba po nějaké krátké závody na 3 km. Loni jsem moc nezávodil. Pár terénních triatlonů oblastního charaktera a umístění na bedně (třeba karlovarský kiwiman, pak Challenge Praha a Vokolo priglu.

Tam jsme závodili v rámci dvou TRIEXPERT týmů a o vítězství se bojovalo až o cílové rovinky. Jak jsi prožil tuto akci? VP mě víc než mile překvapil. Byla to moje první účast a celková atmosféra byla skvělá. Bylo vidět, že lidé se baví stejně dobře jako my při týmovém závodě. Navíc přímo 2 roky jsem na přehradě bydlel, a tak je to pro mě trochu srdeční místo.

Věnuješ se triatlonu. Na jaký závod nejraději vzpomínáš? Jak vypadá tvůj současný trénink, píše ti někdo tréninkový plán? Co máš letos ve svém závodním plánu? Nejvíc vzpomínám asi úplně na první seznámení s triatlonem tak 5 let zpět. Byl to místní triatlon ve Slavkově bez žádných zkušeností. Plavat jsem neuměl a motal se na trati ze strany na stranu, kolo bylo fajn, ale vzhledem ke špatné stravě před závodem byl běh opravdu utrpením. Nicméně člověk věděl, že to chce zkusit znova a lépe. S triatlonovým tréninkem mně pomáhá kolega Karel Zadák, ale bohužel mě letos trápí trochu zdravotní komplikace a tak jsem pozadu, ale jsem připraven to dohnat.. Jak odpočíváš a regeneruješ? Nejlepší regenerace je na čistém vzduchu v přírodě a s kamarády. Jinak se rád podívám na dobrý film, zajdu ven s přáteli a občas mě potkáte na nějakém profi sportu v Brně, nejčastěji na basketu Žabiny, KP a MMCité.