Prodejny
BlogRecenzeGO - TO - SUPPORT aneb proč si vybrat BROOKS Glycerin GTS 19

GO - TO - SUPPORT aneb proč si vybrat BROOKS Glycerin GTS 19

Připravil jsem si pro Vás recenzi této novinky, pronačních BROOKS Glycerin GTS 19! Přesně tak, většina znáte tento model Glycerin spíše jako botu neutrální. Tuto sezónu si však v BROOKSu řekli, že chtějí, aby si ten neskutečný pocit pohodlí zažili i běžci kteří potřebují spíše stabilnější boty. Jak už říká název GTS (Go – To – Support), je tato bota určena převážně pro běžce s vyšší váhou nebo nižší stabilitou došlapu. Nečekejte ode mě cizí názvy, kterým nikdo nerozumí a odkazy na materiály ze kterých se udělá běžci v hlavě akorát guláš. 

Pokud hledáte kombinaci vysokého tlumení s vysokou stabilitou je pro vás model Glycerin GTS 19 nejlepší volbou. Už při prvním nazutí je přesně tahle kombinace znát. Pro porovnání jsem si nazul jak model GTS tak i neutrální. Rozdíl je obrovský, pro moje kotníky je varianta GTS pohlazení na duši. Už od prvního běhokroku bota krásně vede a co mě nejvíc překvapuje, že i přes vysokou stabilitu je znát v botě i to vysoké tlumení. Samozřejmě, co asi čekám od objemové boty na silnici, ale občas se stává, že pronační boty jsou pocitově přeci jen trošku tvrdší. 

Není žádným překvapením, že značka BROOKS cílí hlavně na hobby běžce. A v tom vidím u objemových bot obrovskou výhodou. Boty sice mají vyšší váhu, ale s tím souměrně roste i životnost. Stačí když se zeptáte běžců, kteří mají zkušenost se značkou BROOKS a ty Vám potvrdí, že tyto boty jsou opravdový držáci. Proto ideální volba pro běžce, co nechtějí měnit boty každý půlrok, kvůli tomu že se z bot stane žvejka. 

Ale zpět k modelu Glycerin GTS 19, jak už jsem zmiňoval boty krásně sedí na noze, může za to i bezešvý svršek bez kterého už se u žádné běžecké boty nemůžeme obejít. Samozřejmě je i tento svršek jako u ostatních bot prodyšný, ale pokud chcete, aby se Vám nepotily nohy tak začněte vždy hlavně od ponožek! V oblasti achilovky a paty vás obepne tak akorát. Tyto boty jsou určené na zpevněné cesty (lesní cesty, štěrk, silnice). Celkově podrážka u BROOKS bývá vždy univerzálnější a ani u modelu Glycerin GTS 19 to není výjimka. Velká výhoda je právě i ve stabilnější variantě, která vás v lehčím terénu krásně udrží

Pro běžce, kteří už mají pronační modely od BROOKS je model Glycerin GTS 19 nejvíce odtlumený. Podobá se modelové řadě Transcend, který právě kvůli modelu Glycerin GTS zanikl. Pokud jste lehčí běžec tak vám postačí modelová řada Adrenaline GTS.

Když to celé shrnu. Pokud chcete jít na jisto a víte o sobě, že potřebujete stabilnější botu, tak je tento model přesně pro Vás. Jako bonus dostanete bezproblémovou botu s vysokou životností, kterou můžete použít na většině městských a zpevněných lesních tras.

+ vysoké tlumení                                  - jedno barevné provedení (zatím)

+ stabilita                                              - počátek vysoké závislosti na značce Brooks

+ univerzálnost

+ životnost

Na váhu, drop a jiné specifikace se můžete podívat v dámské variantě BROOKS Glycerin GTS 19 nebo pánské verzi Glycerin 19

Napsal Jakub Tomšíček, vedoucí prodejny v Českých Budějovicích.