Prodejny
BlogRecenzeFunkční běžecké prádlo X-Bionic

Funkční běžecké prádlo X-Bionic

Švýcarští výrobci jsou synonymem pro kvalitu a výjimku netvoří ani značky specializované na běh. V TRIEXPERTU máme dlouhodobě vynikající zkušenosti s kompresním oblečením Compressport a nově jsme vsadili také na špičkové funkční prádlo X-Bionic.

Švýcarští výrobci jsou synonymem pro kvalitu a výjimku netvoří ani značky specializované na běh. V TRIEXPERTU máme dlouhodobě vynikající zkušenosti s kompresním oblečením Compressport a nově jsme vsadili také na špičkové funkční prádlo X-Bionic.

Není funkční prádlo jako funkční prádlo. Použití umělého vlákna totiž ještě nezaručuje stejné funkční vlastnosti při reálné zátěži. X-Bionic je značka, která čerpá z intenzivního vědeckého přístupu a z tak obyčejného předmětu jako jsou elastické kraťasy, nebo funkční tričko tvoří doslova umělecké dílo.
 
Unikátní je už jenom soupis patentů, které jsou pro ušití jednoho kusu oblečení použity. K tomu musíme připočíst úžasně příjemný materiál a anatomický tvar, který sedí na těle doslova jako druhá kůže - a kdo už jednou X-Bionic vyzkoušel, ten potvrdí, že to v tomto případě není pouze prázdný pojem.
 
Pro letní sezónu jsme se rozhodli zařadit do našeho sortimentu řadu oblečení X-Bionic Trick. Trik je v tomto případě v tom, že zvolené oblečení je schopné perfektně pracovat s potem a přebytečnou vlhkostí ve vysokých letních teplotách.

 

Trick může na první pohled a dotek působit příliš těžkým a teplým dojmem. Opak je ale pravdou. V rukách budeš držet triko, kterému se při běhu v letních teplotách vyrovná jen málo co. Speciální konstrukce na zádech je z různých materiálů natvarována kolem páteře tak, aby zajistila rychlejší spuštění pocení a tím výrazně zvýšila efektivitu přirozené termotegulace. Další důležitou vlastností je schopnost tohoto materiálu udržovat tvoji tělesnou teplotu co nejblíže hodnotě 37 stupňů celsia. Jinými slovy - Trick se postará o to, aby tvoje schopnost běžet dále a rychleji vynikla bez rizika přehřátí.
 
V neposlední řadě musíme zmínit i kompletně bezešvou konstrukci díky které se nemusíš bát žádných odřenin či opruzenin. Trick bude na tvém těle tvořit pomyslnou druhou vrstvu kůže a jakmile se rozběhneš, pak velmi rychle zapomeneš, že na sobě vůbec máš nějaké oblečení.
 
Ne nadarmo je Trick od X-Bionicu vyhledávanou spodní vrstvou nejen u běžců, ale také u cyklistů a dalších vyznavačů letních sportů venku i uvnitř.

Vítek Kněžínek pro TRIEXPERT