Prodejny
BlogRecenzeČistokrevné univerzálky Trail Talon 290 a 235

Čistokrevné univerzálky Trail Talon 290 a 235

Trail Talon 290

Inov-8 Trail Talon 290 nemusím dlouho představovat. Patří totiž mezi zákaznicky nejoblíbenější trailovou botu z našeho sortimentu a to hlavně pro jeho univerzálnost. Není to krosovka, se kterou bojíte vyběhnout na asfalt, protože s každým kilometrem ztratí milimetr vzorku. Ani se nemusíte bát, že v terénu ucítíte každý kamínek. Trail Talon je prostě model, ve kterém se kloubí vlastnosti boty, se kterou se můžete vydat kamkoli. 

Patří do kategorie objemových, tlumených modelů a s dropem 8 mm je určitě vhodný i na ty nejdelší vzdálenosti. Samozřejmě ve srovnání s Hokou, či jinými modely s maximalistickým tlumením, je Trail Talon trochu přízemnější. Ale s širším kopytem a gumovou klecí, která pěkně upevní nárt, je po prvním obutí až nečekaně pohodlný

Trail Talon 235

I díky velkému úspěchu dvěstědevadesátky jsme letos rozšířili sortiment o hravější Trail Talon 235. Oproti výše zmiňovanému má nižší míru tlumení a pouze 4 mm drop. Přesto po obutí, hlavně díky svršku, působí stejně pohodlným dojmem. Výška a tvar vzorku podešve těchto dvou modelů jsou stejné, ale u 235 s nižším tlumením bude kontakt s terénem podstatně větší. I proto bych ho doporučila běžcům s dopadem na střední nebo přední část chodidla. Pokud jste dosud nedali dopustit na legendární Race Ultra 270, tohle pro vás bude výborná alternativa. 

V Trail Talonu 235 mám odběháno pár měsíců. Museli jsme si k sobě najít cestu. Po prvním obutí, jsem tušila, že by to mohlo fungovat, ale přece jen po předchozím běháním v tlumených Hokách a Mizunech, to nebylo tak jednoduché. Ale každopádně, střídat běžecké boty s různými dropy, mírou tlumení i střihem, je základ. Na kratších výbězích si skvěle procvičíte propriorecepci v chodidle a zjistíte, že tyhle trailovky jsou opravdu hravé a svižné. Na delší tréninky nebo závody v kamenitém terénu bych měla určitě jiné kandidáty, s čímž by někteří běžci nesouhlasili. Volba je tedy čistě na vás!

Specifikace 

Trail Talon 235
Drop4 mm
Šířka Standard
Hmotnost235 g
TlumeníPOWERFLOW
VýztuhaDFB
Výška vzorku4 mm
Výška tlumení v patě11 mm
Výška tlumení ve špičce7 mm
Trail Talon 290
Drop8 mm
Šířka Standard
Hmotnost290 g
TlumeníPOWERFLOW
VýztuhaDFB
Výška vzorku4 mm
Výška tlumení v patě19 mm
Výška tlumení ve špičce11 mm

Napsala Barča Cichá, konzultantka brněnské pobočky.