Prodejny
BlogRecenzeBěžecké oblečení Gore

Běžecké oblečení Gore

Běžecké oblečení GORE (GORE Running Wear) je součástí velkého amerického koncernu W. L. Gore & Associates, který již přes padesát let vyvíjí špičkové materiály nejen v oblasti oblečení, ale i letectví, medicíny, elektrotechniky, farmacie nebo energetiky. Patrně nejznámějšími patenty tohoto výrobce jsou voděodolná a zároveň prodyšná membrána GORE-TEX a membrána WINDSTOPPER, která dokáže zajistit odolnost oblečení proti větru i při minimální tloušťce materiálu, což přináší zároveň maximální užitný komfort nošení.
Příběh běžeckého oblečení pod značkou Gore se začal psát přibližně v roce 1997, kdy se vedení firmy rozhodlo, že využije svého invenčního potenciálu na poli materiálového inženýrství a to nově při výrobě specializovaného oblečení pro běžce a cyklisty. Od doby vzniku prvních modelů běžeckého oblečení Gore se mnoho nezměnilo – hlavním úkolem vždy bylo a je kombinovat ty nejlepší možné materiály a technologie, které poskytují optimální ochranu i komfort současně. Vývojáři značky Gore dobře ví, že pro zapálené běžce sport není jen běžnou aktivitou, ale i skutečnou vášní. Proto se v Gore snaží dát maximum do vývoje a testování každého kusu nového oblečení od čepice přes bundy až po kalhoty i ponožky.

HISTORIE FIRMY GORE

W. L. Gore & Associates je soukromá společnost založená v roce 1958 Billem Gorem. Má deset tisíc zaměstnanců, což ji řadí mezi dvě stě největších soukromých společností v USA. Wilbert (Bill) Lee Gore, zakladatel společnosti, strávil řadu let výzkumem v oblasti fluoropolymerů (polymery na bázi fluorovaného uhlovodíku s více silnými vazbami uhlíku a fluoru). Tyto látky se vyznačují vysokou odolností vůči zásaditým rozpouštědlům i kyselinám, případně nehořlavostí. Rozsáhlého využití dosáhly především v kabelech používaných v počítačích a elektronice. Bill Gore získal řadu prestižních ocenění za výzkum a vývoj v oblasti chemického a materiálového inženýrství. Gore, jako mnohá jiná inovativní firma, začínala nejprve coby projekt jednoho muže realizovaný ve sklepě jeho domu. Po více jak deseti letech od svého vzniku však již měla tato firma několik dceřiných továren v Arizoně, Skotsku, Německu i Japonsku. Dnes jich má Gore po světě více jak padesát. V oblasti materiálů, které lze využít pro oděvní a obuvnický průmysl, přišla společnost Gore v 70. letech s ideou, že svrchní část oblečení by mohla být nepromokavá a prodyšná zároveň. Před objevem technologie GORE-TEX bylo voděodolné oblečení těžké a nepohodlné. Ten, kdo unikl dešti, byl nakonec často mokrý od potu, který se kondenzoval uvnitř jeho oděvu. Desítky let však již GORE-TEX dokazuje, že je možné odvádět přebytečnou vlhkost a teplo z povrchu těla a zároveň úspěšně chránit běžce i další sportovce před nepřízní počasí. Kompletní nabídku běžeckého oblečení Gore naleznete zde.