Prodejny
BlogRecenzeBěžecké bundy Montane

Běžecké bundy Montane

Běháte rádi v přírodě a za každého počasí? Pak už jste asi zjistili, že takový trénink je na výstroj mnohem náročnější, než obyčejné parkové běhání. Riziko větru, deště a náhlých změn počasí. To je trailové a ultratrailové běhání v kostce.
 
Abyste mohli zdolávat všechny překážky v co největším komfortu, budete potřebovat především dvě věci. Vodě a větru odolnou běžeckou bundu, která vás podrží i v neočekávaných podmínkách a kvalitní běžecký batoh, který bude sedět na zádech jako přibitý a umožní vám nést s sebou vše potřebné od tekutin přes jídlo až po náhradní oblečení.
 
Britská značka Montane se dlouhá léta věnuje výrobě outdoorového vybavení a nyní své zkušenosti uplatňuje i při výrobě oblečení a výstroje speciálně určené pro běh a nejzajímavější produkty z běžecké řady Via Trail Series jsou právě ultralehké voděodolné bundy Minimus Jacket.

Montane Minimus Jacket

Minimus Jacket je ultralehká bunda, která váží pouhých 230 gramů a je vyrobena z 2,5 vrstvého membránového materiálu Pertex Shield+. I přes svou nízkou hmotnost přitom poskytuje naprosto spolehlivou ochranu proti vodě (vodní sloupec 20.000 milimetrů) a perfektní prodyšnost (25.000 MTVR). Další výhodou je možnost sbalení do malého kompresního sáčku, který v batohu nezabere prakticky žádné místo a bundu tak můžete mít vždy s sebou.

Montane 777 Minimus Jacket

Je pro vás klasická Minimuska příliš robustní a hledáte to nejlepší, co se mezi voděodolnými běžeckými bundami dá nalézt? Pak doporučujeme zaostřit na model  777 minimus, který váží neuvěřitelných 140 gramů, disponuje stejnou voděodolností a ještě lepší prodyšností (30.000 MVTR a RET <1,9). Lehčí a prodyšnější voděodolnou bundu zkrátka nenajdete. Další důležitou výhodou je použití třívrstvé membrány, která je ve srovnání s 2,5 vrstvými alternativami odolnější.

Obě bundy se výborně hodí pro celoroční použití jako spolehlivá ochrana proti větru a dešti. Hlavními přednostmi je velmi vysoká prodyšnost a kapesní rozměry, které umožňují mít bundu neustále po ruce. Minimusky plnohodnotně využijete nejen jako součást povinné výbavy pro horské závody, ale hodí se i pro klasický běžecký trénink v libovolném prostředí od silnice až po horské stezky.
 
Kromě minimalistických bund nabízíme od Montane také velmi povedené batohy Fang a Razor, kterým se budeme dopodrobna věnovat zase příště.