Prodejny
BlogRecenzeBěžecké batohy Camelbak

Běžecké batohy Camelbak

Camelbak nepatří mezi značky, které by bylo potřeba dlouze představovat. Do dějin se tento americký výrobce zapsal v roce 1988, kdy přišel na trh s tehdy revoluční novinkou, která navždy změnila způsob hydratace při sportu - vakem na vodu. Nejvíce známý je Camelbak především v cyklistice, kde to všechno začalo, ale i běžecká sekce se postupně rozrůstá a získává stále silnější pozici na trhu.
 
Už v předchozích letech patřily běžecké Camely k velmi populárním batohům, vždy tomu ale něco chybělo. To něco byl především úložný prostor. Ať už Marathoner, nebo model LR Ultra disponovaly pouze minimálním objemem, do kterého se kromě tekutin vešlo jen pár nejnutnějších drobností.

 
Nedávno Camelbak představil zbrusu novou řadu svých běžeckých batohů, která rozšiřuje původní nabídku hned o tři nové kousky. Všechny novinky vychází z velmi populárního Marathoneru, který jako jediný ze starších variant v nabídce zůstal. Naopak dalšího pokračování se nedočkala LR Ultra vesta osazená horizontálním vakem.
 
Marathoner se nestal inspirací pro novou řadu náhodou. Základním kamenem je přední část batohu s množstvím kapes, která byla u Marathoneru velmi povedená a v nové řadě je pro všechny 4 modely totožná. Nové batohy se tedy liší především objemem a konstrukcí úložného prostoru.
 
První a nejmenší z batohů nese označení Circuit. Jedná se o ultralehkou vestičku s minimálním úložným prostorem a pouze 1,5L hydrovakem. Circuit je ideální volba na tréninky a závody, kde vám stačí menší množství vody a zároveň s sebou kromě tekutin a výživy nepotřebujete nést nic jiného. Důraz je kladen na minimalistickou konstrukci a co nejnižší váhu.
 
Jen lehce větší Marathoner zůstal až na detaily nezměněn. I tento model nenabízí příliš místa k úschově vybavení. Hlavní rozdíl mezi Circuitem a Marathonerem je ve vaku, který v tomto případě obsáhne až 2L tekutin. To předurčuje batoh k použití při hodně dlouhém tréninku, nebo na závodech, kde je to mezi občerstvovačkami velmi daleko, ale povinná výbava je žádná, nebo minimální.
 
U třetího batohu se konečně dočkáme objemnějšího úložného prostoru. Název Ultra 4 prozrazuje, s jak velkým místem na zádech můžete počítat. Hlavní prostor je rozdělený do dvou samostatných kapes na zip. Hydrataci obstarává opět 2L vak na vodu a objem 4 litry představuje vynikající variantu pro závody s přísnější povinnou výbavou, nebo prostě jen pro celodenní pohyb v horách.

 
Poslední a největší je batoh Camelbak Ultra 10. Úložný prostor je rozšířený o jednu velkou shora otevřenou kapsu se snadným přístupem. Přibyly očka na uchycení holí, 3 malé otevřené kapsy, a spousta místa na výbavu, která vystačí i v těch nejnáročnějších podmínkách. Ultra 10 bude velmi zajímat všechny, kdo shání pevnou běžeckou vestu s rozsáhlejším úložným prostorem využitelnou na dlouhých ultra i vícedenních závodech.
 
Pro všechny batohy Camelbak platí, že použité materiály jsou za cenu lehce vyšší gramáže pevné a odolné. Svršek disponuje DWR ochranou proti vodě. Velikost je u všech modelů univerzální - nastavit se dá celková šířka batohu přes hrudník i délka ramenních popruhů. Velmi zajímavá je i cena, která začíná na 2090,- u modelu Circuit a končí na 3190,- za verzi Ultra 10.


 

Autor: Vít Kněžínek, konzultant Triexpert Brno. Zdroj: Rungo.cz