Prodejny
BlogRecenzePříprava před triatlonovým závodem – diagnostika

Příprava před triatlonovým závodem – diagnostika

Chystáte se na triatlonový závod, máte natrénováno, ale stále přemýšlíte jak během závodu neztrácet cenné vteřiny? Technická příprava je velmi důležitou složkou celkové přípravy, která by měla zahrnovat výběr a revizi vhodného vybavení, které při výkonu používáte, nemělo by se však zapomínat ani na správnou techniku provádění daného sportu. V tomto směru vám dokážeme poskytnout tu nejlepší možnou pomoc! Navštivte jednu z našich prodejen, kde se Vám budou rádi věnovat naši odborní konzultanti a v případě zájmu Vás provedou běžeckou, cyklistickou i plaveckou diagnostikou.

Běžecká diagnostika

Každý běžec má jedinečnou stavbu chodidla a vlastní techniku běhu (došlap a odraz). Zároveň na trhu s běžeckou obuví existuje řada kvalitních výrobců, kteří dodávají nepřeberné množství modelů běžeckých bot. Právě z důvodu individuality každého běžce a široké nabídky modelů běžeckých bot provádíme odborné vyšetření - běžeckou diagnostiku. Jedná se o nenáročné krátké vyšetření na běžeckém pásu s videokamerou a na tlakové desce, které umožní rozpoznat případné chybné postavení nohou. To může při došlapu vést i k nesprávnému postavení dolní končetiny, příp. pánve, osy ramen nebo páteře. Anomálie na chodidle také mohou způsobovat bolesti kolen, kyčlí nebo krční páteře. Na základě provedeného diagnostiky doporučíme zákazníkovi vhodné běžecké boty podle typu chodidla, případně i běžecké vložky tak, aby byly případné anomálie co nejvíce eliminovány.

Běžeckou diagnostiku provádíme na prodejnách Praha Anděl, Praha Flora, Praha Holešovice RUN, Brno a České Budějovice.
            

Nastavení posedu na kole

V holešovické prodejně TRIEXPERT je k dispozici v současné chvíli nejmodernější bike fitting ve střední Evropě - GURU FIT SYSTEM. Ten využívá jedinečnou DFU nastavovací stolici, která jako jediná dovoluje měnit parametry nastavení pod zátěží v přesných krocích díky pěti servomotorům. Jezdec tak dokáže sám rozpoznat i drobné změny v nastavení a zhodnotit, která pozice je mu příjemnější. Bike fitting ale není jen o nastavením rozměrů kola - biomechanická konzultace a změny v držení těla boří četná cyklistická dogmata a dokáže otevřít oči i ostříleným cyklistům. Výsledkem je komplexní nastavení pro zdravé a efektivní sportování. Takto získané hodnoty se dají využít k úpravě stávajícího kola nebo ke stavbě kola na míru. Neocenitelným nástrojem je fitting před nákupem nového kola, budete mít jistotu správně zvoleného materiálu a vyhnete se případným větším výměnám komponentů.

Nastavení posedu na kole provádíme na prodejně Praha Holešovice BIKE.
      

Bazén s protiproudem

Při plavání do výsledného výkonu výrazně více než u ostatních disciplín promlouvá správný plavecký styl. Proto nabízíme konzultace techniky plavání pro co nejlepší využití vašeho plaveckého potenciálu a individuální tréninky v našem bazénu. Stejně jako je vhodné před nákupem nového kola absolvovat bike fitting a před nákupem bot běžeckou diagnostiku, i při koupi nového neoprenu doporučujeme nejprve jeho vyzkoušení v bazénu s protiproudem. Můžete tak odhalit omezení  při pohybu nebo dyskomfort, který se při zkoušení na sucho neprojeví. Náš odborník vám zároveň může poradit s oblékáním, svlékáním a ošetřováním neoprenu, díky čemuž se snáze vyhnete poškození nesprávnou manipulací a prodloužíte tím jeho životnost.

Bazén s protiproudem můžete využít na naší prodejně Praha Holešovice BIKE.